Op zaterdag 28 september heeft Broederschap St. Martinus te Tegelen 2 primeurs gehad in haar 173-jarig bestaan. Als eerste heeft de Broederschap voor het eerst in haar geschiedenis een jeugdkoning. Tijdens een spannende strijd schoot de 9-jarige Jordin Elbers tot eerste (vrouwelijke) jeugdkoning van Broederschap St. Martinus. Jordin is sinds 2 jaar de vaste bordjesdrager van de vereniging en schiet als jeugdlid ook regelmatig mee op de Bondsschuttersfeesten van de Bond Juliana Noord & Midden Limburg.

Daarna heeft de 58-jarige Bert van Dijk een vroegtijdig cadeautje voor zijn verjaardag op dinsdag 1 oktober gekregen. Hij heeft zich bij het 74e schot tot koning geschoten. Omdat dit de 5e keer in zijn carrière bij onze vereniging was, mag hij zich na komend schuttersseizoen in 2021 tevens het jaar dat Broederschap St.Martinus 175 jaar bestaat de eerste keizer van onze vereniging noemen. Bert is eerder in 1982, 1996, 1997 en 2009 koning geweest en heeft dus 10 jaar moeten wachten tot zijn grote wens eindelijk uitkwam. Bert is de afgelopen 22 jaar een van de officieren van de vereniging geweest. Daarvoor is Bert 12 jaar lang de Tamboer-majoor van onze Broederschap geweest.

Wij wensen beide koningen van harte proficiat met hun behaalde titel.

 

DSC_0172 DSC_0260

Joomla templates by a4joomla